MENU

Edukacja

SZTUKowanki 25 - dla najnajmłodszych

Nocne sówki
Podczas listopadowych warsztatów zarówno za oknem jak i w sali zrobiło się ciemno. Dzieci podziwiały księżyc i gwiazdy oraz szukały nocnych zwierząt. W naszym mieście znalazły sowy, którym przykleiły piórka i zrobiły przekąski. Pod koniec zajęć pomalowały gwiazdy, które wraz z sowami pojechały z nimi do domu.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE KARUZELA - Bartosz Matuszewski "Pękające bębenki"

8-10,18.11.2021
Warsztaty pt. "Pękające Bębenki" to niekonwencjonalne spotkanie z muzyką od jej zaplecza. Dowiedzieliśmy się, że wszystko jest muzyką, a muzyka wszystkim i jest wszędzie. Rozmawialiśmy o tym co słyszymy. Trochę klaskaliśmy i śpiewaliśmy, nagrywaliśmy i sprawdzaliśmy działanie dziwnych muzycznych maszyn. 

W kosmosie

Listopadowe Twórcze cudaki poleciały w kosmos! Przedszkolaki wraz ze swoimi mamami odkrywały nowe gwiazdy, planety i kosmitów. Wspólnie stworzyli mieszkańców innych cywilizacji i planety. Dzieci rysowały, wycinały, kleiły i malowały spryskiwaczem. Do zobaczenia za miesiąc!

SZTUKowanie 108 - Salon jesienny

W listopadzie spotkaliśmy się na kolejnych warsztatach pn. SZTUKowanie. Tym razem dzieci obejrzały prezentację prac artystów z woj. lubuskiego pt. „Salon jesienny”. Zainspirowały się 2 pracami Roberta Tomaka i stworzyły matrycę w miękkiej piance, a następnie odbitki na papierze. Na swoje prace przykleiły również sylwetki postaci ludzkich i kolorowe koła. Tematem prac były wymyślone domy/miasta.

SZTUKowanki 24 - dla najnajmłodszych

Dla jeżyków

Podczas październikowych SZTUKowanek w jesiennym lesie pełnym liści szukaliśmy malutkich jeżyków. Ratując je przed pierwszymi mrozami i stworzyliśmy dla nich piękne domki. Maluszki zrobiły dla nich z liści kocyki i kołderki, ugotowały też zupkę z warzywami i makaronem oraz oczywiście malowały jesienne obrazy.

SZTUKowanie 107 - Czy wiesz, że tęcza świeci w ciemnościach?

„Kolekcja portretów ważnych”
Warsztaty SZTUKowanie powracają! 

Podczas październikowych warsztatów dzieci poznały prace z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, m.in. prace Jerzego Ryszarda Jurry Zielińskiego. Artysta sportretował sygnatariuszy Aktu Końcowego Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, która odbyła się w 1975 r. w Helsinkach. Inspirując się symbolicznym i schematycznym charakterem portretów artysty, dzieci wykonały portrety ważnych dla siebie osób. W ten sposób powstała tytułowa „Kolekcja portretów ważnych”.

Liniuszkowice

22.09.2021 

Kolejne Twórcze cudaki odbyły się w miasteczku Liniuszkowice. W tym mieście wszystko zbudowane jest z linii: prostych, krzywych, długich i krótkich, cienkich i grubych. Mali twórcy chodzili i skakali po liniach/drogach, tańczyli z liniami, różnymi narzędziami narysowali elementy miasta i wykonali mieszkańców miasteczka, których nazwali Liniowcami. 

WARSZTATY SZTUKI KARUZELA 2021/2022

Warsztaty KARUZELA są formą edukacji artystycznej realizowanej poza systemem szkolnym w miejscu programowo zajmującym się upowszechnianiem sztuki. Założeniem warsztatów jest wchodzenie dzieci w bezpośrednie relacje ze sztuką, przez co stają się jej współtwórcami i świadomymi odbiorcami. Prowadzący zajęcia artyści wspólnie z uczestnikami podejmują próby opisania sztuki jako działania w wielu kontekstach. Integralną częścią programu warsztatów jest realizacja wspólnego projektu artystycznego w zespole, zdobywanie umiejętności planowania, współdziałania oraz prezentacji efektów własnej pracy. 
 

Terminy Karuzeli 2021/2022:
1) październik: 11-13.10.2021 i 21.10.2021
2) listopad: 8-10.11.2021 i 18.11.2021
3) grudzień: 6-9.12.2021
4) styczeń: 10-13.01.2022
5) luty: 7-10.02.2022
6) marzec: 14-17.03.2022
7) kwiecień: 4-7.04.2022
8) maj: 9-12.05.2022

SZTUKowanki

Zapraszamy na Świąteczne SZTUKowanki rodzinne warsztaty dla dzieci do lat 3 i rodziców.
21.12.2021 (wtorek) godz. 17:00
Zapisy od 1.12 pod numerem telefonu 95 782 25 67 
Odpłatność: 10 zł/dziecko, 10 zł/opiekun

TWÓRCZE CUDAKI 2021/2022

Warsztaty rodzinne
Warsztaty są uzupełnieniem edukacji przedszkolnej w zakresie eksperymentowania rożnymi środkami wyrazu twórczego. Dają dzieciom przestrzeń do rozwijania samodzielności, motoryki małej i dużej. Każde spotkanie polega na wspólnej zabawie i wspólnej realizacji zadania. Zarówno dzieci i rodzice/opiekunowie na pewno twórczo spędzą czas.

Program edukacji na rok szkolny 2021/2022

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na najbliższy rok szkolny.

Historia mojej okolicy - warsztaty online

Rozejrzyjcie się po swojej okolicy. Sprawdźcie, co się zmieniło, a co pozostało takie samo. Mały powrót do dzieciństwa, a może wielka podróż do wspomnień z czasów pierwszych porywów serca? Zapraszamy Was na warsztaty fotograficzno-filmowe i w podróż do bliskich Wam miejsc.

Mała Akademia Animacji

W czterech ścianach też możesz zostać filmowcem! Zapraszamy na warsztaty animacji online.

Kino w kapciuszkach!

Dzieciaki i całe rodziny, nie możemy Was zaprosić przed nasz ekran, ale możemy zaproponować Wam ciekawe filmy dostępne online oraz zabawę czy zadanie do wykonania po seansie. Zatem oglądajcie i do dzieła!

Młodzieżowa Akademia Filmu

Weź z nami film na warsztat. Odkryj, że projekcja nie kończy się wraz z napisami końcowymi. Wtedy dopiero zaczyna się cała zabawa!

Między słowami - warsztat świadomej komunikacji

Znajomości zasad komunikacji jest cenną umiejętnością zarówno w rodzinie, szkole, grupie towarzyskiej czy biznesie. Od niej zależą właściwe relacje, skuteczność działania oraz wpływ jaki wywieramy na innych. Zapraszamy na warsztaty, które wprowadzą w to, co zawarte między słowami.

Warsztaty filmowe

Jak wygląda praca na planie filmowym? Co to jest pikselacja? Czy montaż jest trudny? Chcecie poznać film od kuchni oraz stworzyć swoje własne krótkie metraże? Zapraszamy na warsztaty!

Filmowa lekcja

Sztuka filmowa podejmuje wiele tematów i może stanowić punkt wyjścia do ciekawych dyskusji i warsztatów. Kreatywnie wykorzystana wspomaga merytorycznie nauczycieli w realizowaniu wybranych zagadnień edukacji medialnej, globalnej a także pracy wychowawczej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Program edukacji na rok szkolny 2021/2022

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na najbliższy rok szkolny.

Edukacja

Zapraszamy na wspólne doświadczanie kultury w przestrzeniach Miejskiego Ośrodka Sztuki. Programy kierowane do dzieci i młodzieży co roku powstają w oparciu o konsultacje z metodykami i współpracującymi z nami nauczycielami. Dzięki temu przygotowana przez nas oferta wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów, jak i pedagogów. Wzbogaca podstawy programowe przedmiotów humanistycznych, daje możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką oraz zorganizowania ciekawej lekcji poza szkołą. Część z programów realizowana jest bezpośrednio na zlecenie pedagogów wspomagając ich tym samym w szkolnym procesie nauczania i wychowania. Różnorodność tematyczna warsztatów sprawia, że zajęcia w sposób kompleksowy przygotowują młodego człowieka do poruszania się w świecie współczesnej kultury.

Zachęcamy do udziału w zajęciach a także kontaktu w sprawie naszych propozycji.