MENU

Edukacja

SZTUKowanie 117 - EACH MOMENT LIKE THE FIRST

Podczas kolejnych warsztatów w ramach SZTUKowania spotkaliśmy się z nostalgicznymi obrazami Zbigniewa Rogalskiego.

SZTUKowanie 115 - Sygnały i szum

Jaki ślad pozostawia nasza obecność w danym miejscu?
Może być to dźwięk, światło i ruch? Na te i inne pytanie, poprzez doświadczenie i zabawę, próbowaliśmy odpowiedzieć na kolejnych warsztatach SZTUKowanie.

SZTUKowanie 113. - It- It?

Co zaskoczyło Cię podczas pobytu w Polsce? Czy są jakieś słowa w języku polskim i ukraińskim, które brzmią tak samo, a znaczą co innego? Czy znasz jakiegoś ukraińskiego artystę, o którym chciałbyś opowiedzieć? Te wątki splecione z wątkami wystawy Irminy Rusickiej i Kacpra Lecnima pt. "It-It?: linią, żartem słownym, komentarzem do artysty, były przedmiotem warsztatów z ukraińską młodzieżą ze SP nr 13. 

SZTUKowanie 111. - Tu jest Polska

Kolejne warsztaty z cyklu SZTUKowanie za nami! Tym razem dzieci poznały twórczość Igora Przybylskiego, fana i znawcę kolei. Następnie wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" i stworzyły wagony wspólnego pociągu.

SZTUKowanie 109 - Grzegorz Kozera, Władysław Hasior

Podczas pierwszych w tym roku warsztatów SZTUKowania dzieci poznały twórczość dwóch artystów: Władysława Hasiora i artysty, który się nim inspiruje - Grzegorza Kozery. Wspólnie poszukiwaliśmy wątków łączących obu artystów, a "młodzi artyści" stworzyli kolaże malarskie z wykorzystaniem fragmentów zdjęć prac Hasiora.

SZTUKOWANIE 116 -CONTROLFRICTION

Podczas kolejnego SZTUKowania dzieci poznały abstrakcję geometryczną.

SZTUKowanie 114 - Ćwiczenia pamięci

Na pierwszych, po wakacjach, warsztatach SZTUKowanie spotkaliśmy się na wystawie Mai Gordon. Dzieci podziwiały ruchome postacie artystki i wielki balon w kształcie kredensu, w którym jako mała dziewczynka chciała zamieszkać.

SZTUKowanie 112. - Taniec czarnego ognia

Kolejne SZTUKowanie minęły pod znakiem abstrakcji. Dzieci obejrzały wystawę Michała Frydrycha pt. "Taniec czarnego ognia", a nastepnie stworzyły wielki abstrakcyjny obraz. 

SZTUKowanie 110 - Wątki wspólne

Podczas kolejnych warsztatów SZTUKowanie dzieci obejrzały wystawę pt. „Wątki wspólne”, która jest wystawą współczesnych artystek wykorzystujących w swej twórczości tkaninę. Dzieci z uwagą obejrzały wystawę słuchając m.in. o rzeczach, za które warto walczyć albo o potrzebujących emigrantach. Na koniec stworzyły piękną wspólną tkaninę ukazującą ważne rzeczy dla nich.