MENU

Edukacja

SZTUKA SZEŚCIU ZMYSŁÓW - ETAP I - SZEŚCIOLATKI

14-27 czerwca 2018

Sztuka sześciu zmysłów będzie próbą pokazania dzieciom i młodzieży najnowszej sztuki, ale nie poprzez naśladowanie form a śledzenie artystycznych procesów. Zajęcia poprowadzi zespół aktywnych artystów, którzy oprócz własnej twórczości poświęcają czas na dzielenie się swoim doświadczeniem poprzez prowadzenie warsztatów. Każda z osób reprezentuje odmienny nurt i język wypowiedzi – m.in. sztuka dźwiękowa, sztuka haptyczna, performans, obiekty, malarstwo. Uczestnicy warsztatów staną się artystami, którzy przemawiają do wszystkich zmysłów.

Do dyspozycji mamy nasze ciało oraz otoczenie – przestrzeń, przedmioty. Źródłem doznań są nasze zmysły. Tradycyjna sztuka przemawiała głównie poprzez wzrok. Współcześnie coraz więcej artystów interesuje się innymi zmysłami. Powstają prace dźwiękowe, które nie są jednak muzyką albo rzeźby, które poznajemy dłońmi, łamiące muzealne tabu nietykalności.

Jak w każdej sztuce nie obejdzie się bez elementu przekroczenia – w naszym projekcie będzie on reprezentowany przez szósty zmysł – intuicję, fantazję. Wyruszymy w obszary wyobraźni, poruszając się na pograniczu świata zmysłów oraz tam, gdzie one nie sięgają.

 

Pierwsza seria warsztatów zostanie przeprowadzona w Przedszkolu nr 18 w Gorzowie.

Zajęcia poprowadzą:
14 czerwca - Maja Powalska - zmysł dotyku
20 czerwca - Anna Barańska - zmysł smaku
21 czerwca - Justyna Cichońska - zmysł węchu
26 czerwca - Hubert Wińczyk - zmysł słuchu
27 czerwca - Batrosz Nowak - wzrok/intuicja

koordynacja cyklu - Bartosz Nowak

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Operatorem programu Bardzo Młoda Kultura w województwie lubuskim jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, które realizuje projekt Kultura Tędy

 


wróć