MENU

Edukacja

WAKACJOIMAGINACJE 2020

Zapraszamy do udziału w cyklu wakacyjnych warsztatów

WAKACJOIMAGINACJE 2020 - NA PODWÓRKU

NABÓR STARTUJE W PONIEDZIAŁEK, 22 CZERWCA

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 95 733 25 67 w godzinach 9:00-15:00 od poniedziałku do piątku.
Proszę zapoznać się z 
REGULAMINEM UDZIAŁU W WARSZTATACH
 

Warsztaty będą się odbywały na trawniku przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Sztuki. W razie deszczu zajęcia przeniosą się do sali edukacyjnej.

 

13 lipca - 17 lipca 
uczestnicy w wieku 10-12 lat

20 lipca - 24 lipca 
uczestnicy w wieku 7-9 lat

 

 

13 LIPCA - 10:00-14:00
WARSZTATY ZAKLINANIA DESZCZU
prowadzenie: Justyna Klimek

Spotkanie dla konstruktorów, pomysłowych dekoratorów i stukających młotkami, podczas którego wykonamy kije deszczowe – tradycyjny południowoamerykański instrument plemienny wydający kojący i miły dźwięk. Jest to okazja zarówno dla precyzyjnych wykonawców, jak i kreatywnych artystów.

Justyna Klimek - członkini stowarzyszenia “Plantacja Wyobraźni - MDK”, absolwentka Wydziału Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim; pedagożka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym jako nauczycielka edukacji zintegrowanej oraz z dziećmi i młodzieżą jako instruktorka zajęć twórczych; nauczycielka języka angielskiego w Szkołach Językowych The Best i Eureca w Barlinku; korepetytorka.

 

 

14 LIPCA - 10:00-14:00
WARSZTATY PODPIERANIA CZYTELNICTWA
prowadzenie: Justyna Klimek

Spotkanie stolarsko-dekoratorskie.
Cel: wykonanie z drewna oraz ozdobnych drobiazgów dwóch podpórek do książek.
Będziemy szlifować, wiercić, kleić, malować i przybijać.

 

 

15-16 LIPCA - 10:00-14:00
EKO-LAMPY
prowadzenie: Ewa Bone i Ewa Kozubal

Nie wyrzucaj !Naprawiaj ! Nie kupuj! Przerabiaj! Te modne i potrzebne w dobie ocieplenia klimatycznego hasła, do których wcielenia w życie zostaliśmy zobligowani w przyspieszonym tempie w czasie zamknięcia pandemicznego. Nagle okazało się , że to co mamy wystarcza żeby żyć nie wychodząc z domu tygodniami. Koło napędzające nieustające kupowanie zostało zatrzymane , a my zaczęliśmy się zastanawiać po co nam te wszystkie rzeczy? Czy musimy mieć nowe rzeczy ? Co można zastąpić czym? Jak wykorzystać to co mam do tego co chcemy zrobić? Szukając odpowiedzi na takie właśnie pytania chcemy zaproponować dzieciom warsztaty recyclingowe. Z tworzenia designerskich lamp z tego co znajduje się w schowku lub przenicowywania starych ubrań w nowe kolekcje.

Na warsztatach zmierzymy się z tematem oświetlenia. Pokażemy różne propozycje lamp, żeby później z prostych materiałów stworzyć własne niepowtarzalne lampki nocne, czy niebanalne abażury. Będziemy uczyli się konstruować formę klosza, uwzględniając jego transparentność, oraz cień i światło, które emituje. Nauczymy się kilku technik niezbędnych przy tworzeniu lamp m.in., wycinanie, gięcie, nadruki, wyklejanie. Skończone lampy uczestnicy będą mogli zabrać do domu.

Ewa Kozubal - dyplom w Pracowni Rzeźby Prof. Jana Berdyszaka w 2004 r. Ewa Bone - dyplom w Pracowni Rzeźby Prof. Wojciecha Kujawskiego w 2003 r. Współpracują od 2003 roku tworząc obiekty, akcje uliczne, scenografie do wydarzeń kulturalnych. Posługując się rzeźbą, malarstwem, stwarzają iluzję innej rzeczywistości bądź imitację rzeczy. Materiały w których pracują to tworzywa sztuczne takie jak żywice, silikony imitujące skórę, gips akrylowy. Z Miejskim Ośrodkiem Sztuki współpracują od 2009 roku.

 

17 LIPCA - 10:00-14:00
PRINT DESIGN
prowadzenie: Ewa Bone i Ewa Kozubal

 

Z materiałów recyclingowych (niechcianych ubrań i toreb) stworzymy nową kolekcję dzięki wykorzystaniu farb i szablonów.
Zaprojektujemy i stworzymy autorskie wzory ( logotypy, motywy abstrakcyjne, hasła) i naniesiemy je na taniny tworząc oryginalne i kolorowe , a przede wszystkim bardzo osobiste modele kolekcji Wiosna-lato 2020.

Będziemy przetwarzać stare t-shirty, spódnice, torby itd.. Niechciana garderoba reinkarnuje w kolorową i niepowtarzalną kolekcję. Podczas projektowania szablonów nauczymy się kompozycji i podstawowych zasad tworzenia logotypów. Finalnie zrobimy sesję zdjęciową. Pokryte nadrukami ubrania dzieci będą mogły zabrać do domu.

------------------------------------------------------------------

20 lipca - 24 lipca 
uczestnicy w wieku 7-9 lat

 

20-22 LIPCA - 10:00-13:00
ARTmazja-PODRÓŻ PRZEZ WYOBRAŹNIĘ
prowadzenie: Michalina Zając 


W trakcie spotkań z Michaliną Zając będziemy bawić się formą, kolorem i językiem plastyki. Spróbujemy posłużyć się elementami przyrody tworząc własne kompozycje. Będziemy także wychodzić w przestrzeń, aby doświadczenia z obserwacji przenieść do własnego, plastycznego świata.
Zainspirujemy się takimi artystami jak Christo i Jean-Claude oraz Władysław Hasior. Staniemy się podróżnikami, zapiszemy własne drogi, bo wakacje to czas przygód, wypraw w nieznane, zdobywania nowych umiejętności, odkrywania niezwykłych miejsc, podglądania przyrody i poznawania nowych ludzi. 
Sięgniemy do tradycyjnych tematów, takich jak portret czy martwa natura a poprzez współdziałanie stworzymy wakacyjne pamiętniki, które dzięki wyobraźni staną się oryginalną pamiątką z twórczych wakacji w MOSie. 

Michalina Zając  - Absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na co dzień prowadzi zajęcia z plastyki w szkole podstawowej i grupy plastyczne w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Uwielbia zwierzęta i wszelkie aktywności związane z animacjami dla dzieci. Prowadzi autorski blog ARTmazja.

 

 

23 LIPCA - 10:00-13:00 
STRASZNE STWORY
prowadzenie: Agata Marchlewicz 

24 LIPCA - 10:00-13:00 
TAJEMNICZY ŚWIAT Z PAPIERU
prowadzenie: Agata Marchlewicz 

Z Agatą Marchlewicz dzieci wykonają rzeźby „Strasznych stworów” oraz „Tajemniczy świat z papieru”. Podczas warsztatów zastanowią się nad tym co czai się na nich na dworze oraz wymyślą własne, niesamowite światy, miasta. Będą składać, ciąć, dziurkować i kleić.

Agata Marchlewicz - Pedagog specjalny w Zespole Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu, gdzie od siedmiu lat uczy plastyki. Ukończyła grafikę warsztatową na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Stypendystka Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i laureatka konkursu Salted Candy organizowanego przez Galerię Nowa w Poznaniu. Od ośmiu lat prowadzi pracownię plastyczną Sztuka Mieszka. Współpracuje z takimi poznańskimi instytucjami jak: Galeria Miejska Arsenał, Centrum Kultury Zamek, Wydawnictwo Zakamarki, Brama Poznania ICHOT, Fundacja Tres, Kontener Art i inne. Przygotowała i przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów artystycznych dla dzieci oraz dla dorosłych. Obecnie tworzy autorskie wycinanki pod pseudonimem Cięta Córa, które można zobaczyć na Instagramie (Polish Cuttings) i na Facebooku.

 


wróć