MENU

Edukacja

Ślady / Odciski

Ślady / Odciski
11.10.2016
Drugie warsztaty w ramach projektu „Ślady w procesie” za nami. Tym razem odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 6 w Gorzowie. Motywem przewodnim warsztatów były odciski / skamieliny. Dzieci zobaczyły, że ślady przeszłości sięgają nie tylko prehistorii – kiedy żyły dinozaury, ale też niedalekiej przeszłości. Odkryliśmy starą, drewnianą skrzynię, w której chłopiec schował swoje zabawki, ubrania i zdjęcia rodzinne.

Ślady w procesie

Projekt edukacyjny pt. "Ślady w procesie" Agnieszki Kowalskiej-Kucharczyk z Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlkp. znalazł się wśród 4 najlepszych projektów z woj. lubuskiego, wybranych spośród 22.
Projekt cyklu warsztatów został wybrany w konkursie grantowym w programie Kultura Tędy realizowanym przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze - operatora w woj. lubuskim programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury.

Warsztaty z Misiem Śladkiem

Warsztaty z Misiem Śladkiem

10.10.2016

Pierwsze warsztaty w ramach projektu pn. „Ślady z procesie” rozpoczęliśmy w Żłobku nr 2 w Gorzowie. Grupę Wesołe Skrzaty odwiedził miś Śladek, który zagapił się i wszedł na paletę z farbami, zostawiając wszędzie ślady. Ale wcale się tym nie przejmował, wprost przeciwnie sprawiło mu to wiele radości. Dzieci poszły w jego ślady... Nagle ogromna kartka papieru wypełniła się śladami stóp, rąk i odciskami różnych zabawek. Było brudno, głośno i radośnie.

«12»