MENU

Edukacja

ASAMBLAŻ CZYLI ZBIÓR

MŁODZI ODKRYWCY SZTUKI

Do wybranych bieżących wystaw w Miejskim Ośrodku Sztuki są przygotowywane scenariusze zajęć edukacyjnych, które wprowadzają dzieci i młodzież w tajniki sztuki współczesnej. Podczas warsztatów analizowane są podstawowe pojęcia z różnych dziedzin sztuki wizualnej, fotografii, lokalnej historii i filmu. Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci i młodzieży ze współczesnymi tendencjami w sztuce współczesnej na przykładzie wybitnych artystów z Polski i zagranicy.

 

ASAMLAŻ CZYLI ZBIÓR

Dział Wystaw i Edukacji Miejskiego Ośrodka Sztuki przygotował scenariusz warsztatów pt.  „Asamblaż czyli zbiór”. Tematyka warsztatów odnosi się do aktualnie trwającej w naszej galerii wystawy: Władysław Hasior. Wyobraźnia poetycka, której kuratorem jest Ewa Tatar. Wystawa jest czynna do 9 grudnia.

Dzieła prezentowane na wystawie pochodzą  z naszej kolekcji, zbiorów Muzeum ASP w Warszawie i Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Oprócz asamblaży znajdują się na niej zdjęcia z Notatników Fotograficznych oraz wczesne prace na papierze Władysława Hasiora pokazujące jego sposób myślenia o akcie tworzenia oraz warsztat artysty.

 

PROGRAM ZAJĘĆ:

  • oprowadzenie po wystawie,
  • analiza metody twórczej W. Hasiora,
  • asamblaż - gromadzenie, zbieranie, zbiór,
  • nadawanie nowych znaczeń przedmiotom codziennego użytku,
  • tworzenie autorskich prac techniką asamblażu,
  • mini-wystawa i dyskusja.

 

Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, klas III gimnazjum i młodzież licealną. Tylko grupy zorganizowane. Koszt warsztatów 8 zł od osoby.

 

Kontakt: 95 733 25 67, nowak@mosart.pl, nawrocki@mosart.pl

 

 

 

 

 


wróć