MENU

WYDARZENIA

SZTUKowanie 2023/2024

Każde zajęcia w ramach SZTUKowania składają się z dwóch części: aktywnego oprowadzenia po aktualnej wystawie w MOS i twórczego warsztatu inspirowanego dopiero co obejrzanymi pracami artystów. Ta twórcza aktywność uruchomiona podczas warsztatu kreatywnego zmniejsza dystans do sztuki i czyni ją dla uczestników bardziej zrozumiałą. Kilkadziesiąt lat temu niemiecki artysta Joseph Beuys powiedział, że „każdy jest artystą!” - to właśnie pomagamy odkryć podczas tych zajęć. Każdorazowo dopasowujemy warsztat do wieku, możliwości, percepcji i umiejętności uczestników, stwarzając takie warunki, by wydobywać ich potencjał tworzenia.

Warsztaty prowadzi:
Agnieszka Kowalska-Kucharczyk - absolwentka gorzowskiego Liceum Plastycznego oraz UZ, specjalność: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, trenerka I stopnia metody Sensoplastyka®, autorka i prowadząca kilku autorskich cyklów warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży w MOS. 
Prowadziła warsztaty m.in. w BWA ZG, MDK, MCK w Gorzowie Wlkp., Ośrodku Rehabilitacyjno- Readaptacyjnym w Strychach. Brała udział w „Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów artystyczno-edukacyjnych Co Nowego?” (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu). Była beneficjentką I edycji programu Kultura Tędy (Bardzo Młoda Kultura) w woj. lubuskim i edukatorką w projekcie Formy Podstawowe (organizowanym przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Edukacyjną Fundacją im. Romana Czerneckiego).

UCZESTNICY:
(GRUPY ZORGANIZOWANE)
PRZEDSZKOLE (OD LAT 3)
SP
SZKOŁY ŚREDNIE
DOROŚLI

UDZIAŁ:
TERMINY I ILOŚCI SPOTKAŃ USTALANE INDYWIDUALNIE

KOSZT:
10 ZŁ OD OSOBY ZA SPOTKANIE

ZGŁOSZENIA:
NA BIEŻĄCO OD WRZEŚNIA DO CZERWCA 
DZIAŁ WYSTAW I EDUKACJI
TEL. 95 782 25 67 
LUB E-MAIL: KUCHARCZYK@MOSART.PL


wróć