MENU

WYDARZENIA

                      

Mądre bajki czyta autorka Krystyna Marczak

 

MĄDRE BAJKI - bajki terapeutyczne, które poruszają dziecięcą wrażliwość. Zostały stworzone, by pomagać, uwrażliwiać, wspierać i uczyć. Te bajki pokochały nie tylko dzieci, ale i ich rodzice oraz opiekunowie. Są one narzędziem wspomagającym dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych w ich codziennej pracy.
Więcej na: https://krystynamarczak.pl/madre-bajki/

 

Kim jest autorka? Krystyna Marczak to:

- certyfikowany coach kryzysowy, który pomaga dzieciom odzyskać wiarę we własne możliwości, a rodzicom cieszyć się swoim rodzicielstwem na co dzień,
- autorka serii 8 bajek terapeutycznych pt. "Mądre Bajki",
- pasjonatka wychowania opartego na empatii,
- prywatnie mama 2 córek: 8 letniej Anitki i 3 letniej Emilki.

 

Harmonogram transmisji live w wydarzeniu: Facebook

14.12., godz. 17:00 - Bajka "Motyl".
OPIS:
Zapewne każdy z nas kiedyś był sytuacji, kiedy stracił coś cennego, coś, bez czego, wydawałoby się wszystko traci sens, a my tracimy swoją wartość. A przecież każdy człowiek jest wartością samą w sobie, niezależnie od tego co posiada, jaką ma opinię i pozycję społeczną. Wystarczy tylko zajrzeć w głąb siebie i to odnaleźć, choć czasem wydaje się to trudne lub niemożliwe. Ta bajka pomaga zrozumieć, że najważniejsza jest nasza wartość wewnętrzna, która zawsze będzie w nas niezależnie od uznania innych.

 

21.12., godz. 17:00 - Bajka "Dzik Dzikusek".
OPIS:
Ile razy osądzamy kogoś po wyglądzie w ogóle go nie znając? Tworzymy swoją własną historię o człowieku i poddajemy się stereotypom. A przecież nie wiemy kim jest, jaką ma za sobą historię i nie znamy jego doświadczeń. Ta bajka uczy dzieci otwartości na innych, na nowe znajomości i dawania drugiej szansy.

 

28.12., godz. 17:00 - Bajka "Kot Marzyciel".
OPIS:
Każdy z nas uwielbia marzyć. Często jednak, ulegając presji otoczenia, rezygnujemy z własnego szczęścia i nie dążymy do realizacji naszych marzeń. Pozostajemy na etapie wyobrażeń, jakby to było gdyby…Ta bajka uczy nas, że szczęście nie jedno ma imię i dla każdego jest czymś innym.

 

Bajki przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-10 lat oraz ich opiekunów.

 


Mądre bajki plakat

wróć