MENU

Wystawy

MAŁGORZATA SZYMAŃSKA-CEGIEŁKA

MARZEC 
 
Galeria BWA
 
PRACE Z LAT 1982-1995
 
Małgorzata Szymańska-Cegiełka studiowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu  na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Dyplom otrzymała w 1981 roku w pracowni prof. W.Wincze i w pracowni  malarstwa  prof. J. Hałasa. Uprawia twórczość zarówno  w dziedzinie architektury wnętrz, jak i malarstwa. W roku 1987 wyjechała na stypendium do Włoch. W firmie „Ceramica Casa” w Modenie doskonaliła swój warsztat malarski. W latach 1989-1990 przebywała w Stanach Zjednoczonych, tam powstały ilustracje do książki Grażyny Sygitowicz  ”Zwierzenia”. Obecnie zajmuje się malarstwem na jedwabiu, akwarelą, pastelą i tkaniną unikatową. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych we Francji, Austrii, Anglii, Niemczech, USA, Grecji i Włoszech. Od roku 1995  artystka jest organizatorem międzynarodowych  interdyscyplinarnych plenerów w Warcie i współorganizatorem plenerów  miast partnerskich  w Lengerich –Niemcy. Wiele razy organizowała i brała udział  w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci z Domów Dziecka. Aktywnie uczestniczy w wystawach w kraju i zagranicą promując miasto, w którym mieszka.
 
- Serdecznie dziękuję pani Annie Szymanek, że mnie zmobilizowała do przygotowania tej wystawy. Dziękuję mojemu mężowi, że pozwalał, abym mu nie gotowała obiadów w trakcie przygotowań. Dziękuję wszystkim Państwu, że zechcieliście przyjść na otwarcie, a szczególnie tym, którzy przyjechali najdalej, z mojej Warty. 
Tak przywitała wernisażowych gości Małgorzata Szymańska-Cegiełka w Centrum Promocji Stilonu. Jej rodzinną miejscowość u źródeł Warty łączy z Gorzowem wspólna rzeka. 
Jej specjalnością jest malarstwo na jedwabiu. Lubi także akwarelę. W Centrum Promocji Stilonu prezentuje właśnie te dwa kierunki twórczości, różne pod względem techniki, a jednorodne w kolorystyce i formie. Maluje elementy przyrody kolorami jasnymi, jakby przezroczystymi. Jeden z uczestników wernisażu nazwał jej twórczość malarstwem z dmuchawcami, bo przedstawiony w świat ma w sobie lekkość i ulotność dmuchawców; Arsenał Nr 4/95
 







wróć