MENU

Wystawy

VI BIENNALE SZTUKI SAKRALNEJ 94

MARZEC-KWIECIEŃ
 
Galeria BWA
 
Na wystawie znalazły się prace ponad osiemdziesięciu artystów z całej Polski: Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Malborka i Gorzowa. 
 
Jury, pod przewodnictwem ks. Dominika Łuszczaka przyznało cztery medale: Bronisławowi Chromemu z Krakowa za realizacje sakralne, Stanisławowi Słoninie z Warszawy za pracę „AVE MARIA”, Elżbiecie Wasyłyk z Trzcianki za „umiejętne transponowanie motywów ikonografii chrześcijańskiej”, Marzenie Wróblewskiej z Warszawy za „nowatorstwo ikonografii”. Wyróżnienia otrzymali: Maria Chojnacka z Warszawy za pracę „Oblicza Madonny”, Maria Komorowska z Izabelina za cykl „Ukrzyżowany”, Danuta Kołwzan-Nowicka z Warszawy za „Anioł Pański”, Natalia Piontek z Sopotu za „Madonnę w otoczeniu apostołów i ewangelistów” i Irena Snarska z Warszawy za „Całun”.
Począwszy od tegorocznego przeglądu organizatorzy dodatkowo postanowili przyznawać medale „za ochronę i przekazywanie dziedzictwa kultury chrześcijańskiej”. Jako pierwsi zostali uhonorowani: ks. Jan Kozioł z Ośna Lubuskiego i ks. Jan Nuckowski z Lipek Wielkich; Gazeta Lubuska Nr 73/ 28.03.1994 r.
 
Szóste już Biennale Sztuki Sakralnej wzbudza tym większe zainteresowanie, że znajdą się na wystawie dzieła z różnych dyscyplin sztuki. Tematykę religijną można przecież wyrażać nie tylko poprzez malarstwo, rzeźbę czy grafikę, ale także poprzez tkaninę, ceramikę. Właśnie takie prace znajdują się też w salach ekspozycyjnych; Gazeta Lubuska Nr 73/ 28.03.1994 r.





wróć