MENU

  • ZMARTWYCHWSTANIEC - plakat wystawy

Wystawy

UWAGA! MIASTO - wystawa

Jak wygląda nieoficjalny wizerunek miasta? Czy Gorzów od podwórka jest ciekawy? Co według mieszkańców jest warte pokazania poza schematem?

Otwierając galerię internetową UWAGA! MIASTO zaprosiliśmy gorzowian do wspólnej fotograficznej dyskusji. Od marca uczestnicy projektu wypowiadają się zamieszczając zdjęcia, komentując je i oceniając. 4 czerwca podczas finału projektu zaprezentowaliśmy najciekawsze fotografie wybrane przez jury. Wszystkich uczestników i osoby zainteresowane zaprosiliśmy na otwarcie wystawy, pokaz slajdów oraz wspólną rozmowę o Gorzowie spoza pocztówkowego kanonu.
Wszyscy otrzymali katalogi ze zdjęciami z galerii UWAGA! MIASTO.
Finał projektu odbył się o godz. 19.30 w Miejskim Ośrodku Sztuki przy ul. Pomorskiej 73.
Organizatorem jest Stowarzyszenie „Strefa Sztuki” w Gorzowie Wlkp. we współpracy z MOS.

Finał projektu UWAGA! MIASTO był częścią Nocnego Szlaku Kulturalnego - Dni Gorzowa nad Wartą 2010.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp.

fot. Arkadiusz Łukasz Łodziewski

4 czerwca o godz. 11.00 na ul. Wełniany Rynek w Gorzowie odbyła się również kolejna  BITWA na MAZAKI. Wyniki pierwszej BITWY mogą Państwo oglądać na stronie www.uwagamiasto.pl .

 

 


 

 

 

Na ulicy Wełniany Rynek o godz.12.00 zmierzyli się ze sobą młodzi rysownicy i malarze.
Wykonali prace na temat „Zwróć uwagę na miasto” na specjalnie przygotowanych białych planszach jedynie za pomocą czarnych mazaków.
Efekt ich pracy został umieszczony na stronie projektu UWAGA! MIASTO i poddany ocenie przez użytkowników, którzy głosując wybiorą najlepszą pracę.

Organizator: Stowarzyszenie "Strefa Sztuki" oraz Miejski Ośrodek Sztuki
 

 


 

Stowarzyszenie Strefa Sztuki
we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sztuki

zaprasza do udziału w nowym projekcie:


UWAGA! MIASTO
ODKRYWAMY GORZÓW NA NOWO!
Pierwsza Internetowa Galeria zdjęć miasta „od podwórka” 

 

 

Zwróćcie uwagę na miasto!
Zapraszamy mieszkańców miasta i okolic do wspólnej fotograficznej dyskusji na temat mniej oficjalnego wizerunku Gorzowa Wlkp. Galeria jest otwarta dla wszystkich interesujących się fotografią zawodowo i hobbystycznie.
Nasze miasto to nie tylko Katedra, bulwar i centra handlowe. Ciekawych miejsc nie widać na pierwszy rzut oka. To nieznane, niewidoczne na co dzień, ukryte detale, zaułki, podwórka... Zachęcamy do umieszczanie zdjęć z Waszego archiwum, ale też do fotograficznych spacerów w miejscach przez Was jeszcze nieodkrytych.
Aby umieścić zdjęcie, zapoznaj się z regulaminem i zarejestruj na stronie www.uwagamiasto.pl. Zamieszczone zdjęcia będą komentowane i oceniane. W maju wybrane zostaną fotografie do katalogu oraz na wystawę w Miejskim Ośrodku Sztuki. W czerwcu wszystkich uczestników projektu zapraszamy na finał i wernisaż wystawy wybranych zdjęć.
Mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy stronę, która będzie obrazem miasta, pokazującym jego nieoczywisty wymiar, na co dzień ukryty i przyczyni się do przełamania dotychczasowego postrzegania Gorzowa i przedstawiania go za pomocą stereotypowej ikonografii (Katedra, most na Warcie, estakada).Projekt dofinansowany z budżetu miasta Gorzowa Wlkp.  organizatorzy:
                                                                                        


patroni medialni:
      
współpraca:
   

wróć