MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Kino po zmroku 2024

Wraz z Miejskim Centrum Kultury zapraszamy na cztery seanse w miłych okolicznościach przyrody! Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godzinie 22:00 w Parku Wiosny Ludów (Park Róż). Wstęp wolny.
W razie niepogody pokazy zostaną przeniesione do sali widowiskowej MCK przy ul. Drzymały 26.

 

5 lipca
I LOVE MY DAD
reżyseria: James Morosini
występują: Patton Oswalt, James Morosini, Claudia Sulewski
USA 2022, komediodramat, 96 min, od 15 lat

Gdy Franklin zrywa kontakty z ojcem, zdesperowany starszy mężczyzna nie może się z tym pogodzić. Nie widząc innej możliwości, Chuck podszywa się pod atrakcyjną kelnerkę w mediach społecznościowych, by mieć swojego syna na oku. Sytuacja komplikuje się, gdy zauroczony dziewczyną Franklin za wszelką cenę będzie chciał się z nią spotkać.

 

12 lipca
TONIA
reżyseria: Marcin Bortkiewicz
występują: Marianna Ame, Adam Bobik, Małgorzata Zajączkowska
Polska 2022, obyczajowy, 83 min, od 15 lat

Tonia mieszka z ojcem i babcią w małym miasteczku. Jej matka nie żyje, ojciec nadużywa alkoholu i właśnie stracił pracę. Babcia postanawia wysłać go do pracy we Włoszech. Tonia zrobi wszystko, by nie dopuścić, by ukochany ojciec wsiadł do autobusu. Słodko-gorzkie spojrzenie na dzieciństwo, przez które z urokiem i swadą prowadzi nas tytułowa bohaterka.

 

19 lipca
POPRZEDNIE ŻYCIE
reżyseria: Celine Song
występują: Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro
USA/Korea Południowa 2023, melodramat, 105 min, od 15 lat

In-Yun to przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora i Hae Sung dorastali razem w Korei Południowej. Odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. Miłosna odyseja prowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było gdyby?” – to pytanie nie przestanie kołatać w ich głowach.

 

26 lipca
DREAM SCENARIO
reżyseria: Kristoffer Borgli
występują: Nicolas Cage, Julianne Nicholson, Michael Cera
USA 2023, komedia, 100 min, od 15 lat

Nicolas Cage wciela się w rolę niedocenianego, szarego człowieka, którego los zmienia się, odkąd co noc śni się obcym ludziom na całym świecie. Z dnia na dzień, a w zasadzie z nocy na noc, Paul staje się celebrytą szczególnej kategorii. Nastoletnie córki przestają się go wstydzić, odzywa się do niego jego była, w oczach studentów zaczyna być cool. Wreszcie jest KIMŚ. Jednak szybko jego życie z ucieleśnienia marzeń staje się koszmarem, a on sam z fascynującego fenomenu staje się ofiarą cancel culture.

 


Plakat promujący Kino po zmroku

wróć