MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Portrety domowe - warsztat online dla dzieci 6-12 lat

W domu również można być kreatywnym! Zapraszamy zatem dzieci w wieku 6-12 lat na warsztat rzeźbiarski na Zoomie.
 
Zapisy przez formularz: zakończono.
 
Udział nie wymaga żadnych inwestycji materiałowych. Materiałem staną się sprzęty domowego użytku, z których będziemy budowali rzeźbę-popiersie. Zajęcia mają na celu rozwinięcie kreatywności poprzez rozszerzenie wyobraźni. Przedmiotom użytkowym odbierzemy ich funkcje i spojrzymy na nie pod kątem formy, koloru, struktury. Następnie będziemy łączyć ze sobą różne rzeczy stwarzając przestrzenne portrety. Przy tworzeniu rzeźby obowiązywać będzie zasada: nie można niszczyć, ciąć, malować lub uszkadzać rzeczy używanych.

 

Warsztat ma 3 etapy.
Pierwszy etap: staniemy się tropicielami materiałów plastycznych. Przyjrzymy się każdej rzeczy pod kątem formy i jej użyteczności przy budowaniu portretu. Zbierzemy odpowiednią ilość materiałów budulcowych.
Drugi etap: z wybranych materiałów będziemy konstruowali portret. Może on być inspirowany czyimś wyglądem, jak również może być całkowicie wymyślony.
Trzeci etap: fotografujemy stworzone postacie i wysyłamy w czacie Zooma lub na film@mosart.pl.

 

Prowadzenie: duet BoneKozubal.
Ewa Kozubal - absolwentka ASP w Poznaniu. W 2004 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. J. Berdyszaka. Ewa Bone - absolwentka ASP w Poznaniu. W 2003 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. W. Kujawskiego. W latach 2003-2004 asystentka w pracowni Mirosława Bałki.
Zajmują się instalacją, performance, happeningiem. Swoje akcje często przeprowadzają w przestrzeni ulicznej. Biorą udział w wystawach w kraju i zagranicą. Współorganizowały kilka edycji Festiwalu sztuki i muzyki w Tucznie.

 

Termin: 1 czerwca, godz. 17:00.

Wiek uczestników: 6-12 lat (młodsze dzieci będą potrzebowały pomocy opiekuna podczas warsztatu).

Warsztat odbędzie się na Zoomie, udział w nich jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

 


Portrety domowe. Foto: BoneKozubal

wróć