7.12.2024, godz. 19:00
WYDARZENIE DLA OSÓB DOROSŁYCH
HASIOR-YZMY są zestawieniem autorskich kompozycji Natalii Ślizowskiej z pogranicza ubioru unikatowego i kostiumu. Natalia zainspirowała się dziełami Władysława Hasiora, jednego z najwybitniejszych artystów polskich XX w., który tworzył asamblaże, rzeźby, pomniki i sztandary. W projektach można zauważyć podobne środki wyrazu, którymi posługiwał się Hasior – nadawanie przedmiotom nowych znaczeń poprzez zestawianie ich w niekonwencjonalne i zaskakujące kompozycje.
Hasior-yzmy to połączenie wielu mediów: ubioru, instalacji, performansu, filmu i muzyki.
Natalia Ślizowska. Projektantka z pasji i wykształcenia. Pierwsze ubiory realizowała w gorzowskim Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi i Politechnice Łódzkiej na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Dyplom „William Wharton Performance” pod kierunkiem prof. Andrzeja Nawrota obroniła w 2012, uzyskując jednocześnie tytuł najlepszej absolwentki roku na Politechnice Łódzkiej. Zdobyła wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Off Fashion (2009) i konkursie Camelowskie Wizje Mody (2010). Uczestniczyła w programie telewizyjnym Project Runway (2014) oraz finale Warsaw Fashion Street (2009). Swoje projekty modowe publikowała w nowojorskim Promo Magazine i brytyjskim Dreamingless Magazine.
Ślizowska realizuje intrygujące działania performatywne, wystawy, widowiskowe pokazy, często łącząc je ze sztuką innych artystów. Jej kolekcje były prezentowane w Berlinie, Mediolanie, Paryżu, Dubaju, Nowym Jorku, Waszyngtonie oraz kilkunastokrotnie w Gorzowie Wielkopolskim.
Atelier artystki mieści się w samym sercu miasta Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie wraz z mężem Panem Kaletnikiem i biszkoptową Labrusią stara się kolorować rzeczywistość.
Realizacje filmów: Piotr Adamowicz Alchemia Obrazu
Choreografia: Marcin Ciężki
Muzyka: Maciej Plust
Oprawa muzyczna: Zygfryd Zandecki
Wizualizacje: VJ Pathfinder
Projekt został zrealizowany dzięki Stypendium Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.