MENU

WYDARZENIA

                      

NARZĘDZIOWNIK PRAKTYCZNY - Bardzo delikatne pierogi BBB od artystki Yulii Drozdek

plakat warsztatów z Yulią Drozdek

Miejski Ośrodek Sztuki zaprasza na cykl warsztatów
NARZĘDZIOWNIK PRAKTYCZNY

BARDZO DELIKATNE PIEROGI BBB OD ARTYSTKI YULII DROZDEK
warsztat online

9.12.2020 godz. 18:00

 

Podczas spotkania z Yulią, które będzie rodzajem dokamerowego performensu poznamy sekret wyrabiania pysznego i delikatnego  ciasta na kefirze. Nauczymy się czerpania przyjemności z procesu lepienia, który jest magiczny i skłaniający do medytacji, nie tylko dotyczących kulinariów.
Artystka pokaże, jak zrobić aromatyczny, lekko pikantny farsz z soczewicy, który mile zaskoczy miłośników bardzo smacznych i nietuzinkowych pierogów. Przygotuje 2 porcje pierogów – 16 sztuk. Z pozostałych produktów można ulepić więcej pierogów i je zamrozić.

Potrzebne produkty:
farsz:
- puszka soczewicy          
- pomidory suszone
- tachini
- ogórki kiszone
- czosnek
- tabasco
- sól himalajska
- koper

ciasto:
- mąka,
- kefir,
- sól,
 
sos:
-oliwa,
- śmietana,
- masło

Yulia Drozdek pracuje i mieszka w Zielonej Górze. Razem z Vasilisę Nezabarom stworzyli w Charkowie w 2012 Boba-group. Realizuje happeningi na granicy absurdu wyśmiewając  biurokrację instytucji państwowych i anomalie społeczne. Na miejsce działań artystycznych wybiera przestrzeń miejską. Ważnym tematem działalności Boba-group jest związek między obywatelem a władzą - ich działania stanowią komentarz do aktualnych wydarzeń politycznych. W Ukrainie ich sztuka stawała się nawet materiałem do manipulacji politycznych. Działania grupy prezentowane były w Ukrainie, Rosji, Wielkej Brytanii, USA, Niemczech i Polsce.


wróć