MENU

WYDARZENIA

                      

NARZĘDZIOWNIK PRAKTYCZNY. Warsztat: SPLOT I STOP

Narzędziownik praktyczny - Maja Pietruszka

Miejski Ośrodek Sztuki zaprasza na cykl warsztatów
NARZĘDZIOWNIK PRAKTYCZNY

WARSZTAT:
MAJA PIETRUSZKA Splot i Stop
Kompozycje biżuteryjne, miękkie i twarde.
4.11.2020 godz. 18:00

Zapisy pod numerem telefonu: 95 733 25 67
Warsztaty bezpłatne

Wena Mai Pietruszki jest płochliwa, kapryśna i ma alergię na proces projektowania, a upodobała sobie śmieci, odpady, pozostałości.
Jest więc zbieraczem drobiazgów, cierpliwym podnosicielem z ziemi, przetwórcą zbieranych przez lata „przydasiów”, części maszyn, komputerów, metalowych elementów.
Bardzo bliskie są jej też tekstylia, uspokajająca powtarzalność splotu i miękkość fałd draperii, jej plastyczność́ i barwność...
To będą zajęcia w duchu zero waste, lub raczej waste creative, więc by w pełni poczuć potencjał swojego śmiecia, przynieście ze sobą nieco odpadów, jakiś dawno kochany, a bliski wyrzucenia ciuch, kolanko od miedzianej rurki pozostałe po zmianie instalacji cieplnej, przepaloną lampkę choinkową lub opornik.

Dostrzeżcie w nich Tworzywo ;)

Maja Pietruszka - urodziła się w Gorzowie, studiowała kulturoznawstwo na UW, podróżowała, zawsze z biżuterniczym warsztatem na plecach. Dziergała czapki na szydełku, gdy jeszcze można to było w samolotach robić. Mieszkała w Nowej Zelandii, Teksasie, Indiach - coś tam zostawiła i coś stamtąd przywiozła. Jest mamą syna, mieszka na wsi, uczy się o pszczołach i kisi ;).

 


wróć