MENU

WYDARZENIA

                      

NARZĘDZIOWNIK PRAKTYCZNY. Warsztat: AUDIOLEWITACJE DID

 

Miejski Ośrodek Sztuki zaprasza na cykl warsztatów
NARZĘDZIOWNIK PRAKTYCZNY

WARSZTAT:
AUDIOLEWITACJE  
D I D

28 października, godz. 19:00
Spotkanie relaksacyjne z muzyką pogranicza ambient/ drone.
Pozwól sobie na godzinę zdrowej odcinki od otaczającego chaosu i pędzących informacji. Przynieś swój ulubiony koc. Leżąc swobodnie w otuleniu dźwiękami i ciepłem, będziemy unosić i przenosić się do miejsc dawno przez nas zapomnianych. W bezpiecznej atmosferze uwolnisz nagromadzony stres, wyciszysz się i wrócisz do siebie - być może - odnajdując po drodze kilka odpowiedzi na pytania, które od dawna nie dają Ci swobodnie funkcjonować?
Muzyce towarzyszy wokalna opowieść, która prowadzi słuchaczy przez osobliwe korytarze ich wnętrz. Kłopotliwy mógłby wydawać się fakt, że opowieść prowadzona jest w języku, który na dobrą sprawę nie istnieje..  a być może to odarcie historii ze współcześnie znanych słów przybliża do zrozumienia tego, co naprawdę istotne dla indywidualnego odbiorcy
(więcej: http://meakultura.pl/wywiady/energia-dzwieku-wywiad-z-hanna-piosik-2197 )

Projekt D I D tworzy Hania Piosik – producent, muzyk/eksperymentator, wokalistka, stypendystka MKiDN, autorka audiobooka//dorastająca I przebywająca w zachodnich lasach Polski (m.in. di.ARIA, Lost Education/LADO ABC, JOY POP, Mikrobi.T).
Od ponad dziesięciu lat współpracuje z przedstawicielami różnych gatunków muzycznych, uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach (m.in. Garbicz Festival, Soundrive, Spring Break, Festiwal Przemiany CN Kopernik), hacklabach i rezydencjach artystycznych (t.j. WISP LABORATORY LEIPZIG, czy Ortsgespraeche/ Goethe Institut). Jej główną pasją jest poszukiwanie dźwiękowych anomalii. Wynikiem jednego z eksperymentów nad dźwiękiem jest „LIFE IS A PING PONG DELAY“ (album od Gusstaff Records; https://soundcloud.com/diariaofficial/sets/diaria-life-is-a-ping-pong-delay-by-gusstaff-records-full-album-2019/s-AzSgm), będący dywagacją na temat zjawiska cykliczności we wszechświecie. Takie „what goes around comes around” - ujmujące jednak dużo więcej subtelności. To wychwytywanie różnic i podobieństw między zjawiskami natury i muzyki przynosi jej największe szczęście z pracy, którą wykonuje. Jesienią ukaże się kolejny solowy album „End Of Xibalba“ (Xibalba- mitologiczne miejsce strachu), będący przestrzenną muzyką medytacyjną, z pogranicza gatunków drone/ambient.  
Muzyka D I D ma rzadko wymiar rozrywkowy. Jej główną misją jest przywracanie zagubionego poczucia bezpieczeństwa.

Działania Hani Piosik zostały docenione przez krajowe i zagraniczne rozgłośnie (m.in. Polskie Radio, WNYU NEW YORK, Radio Berlin, RBL), oraz festiwale (m.in.  SOUDRIVE FESTIVAL, GARBICZ FESTIVAL, ENEA SPRING BREAK, MOZG FESTIVAL, ENERGIA DŹWIĘKU, PPA Teatr Capitol Wrocław).

Hania Piosik
Hania Piosik

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres nowak@mosart.pl lub telefonicznie: 95 733 25 67.

O pozostałych terminach NARZĘDZIOWNIKA PRAKTYCZNEGO będziemy informować na bieżąco.


wróć