MENU

WYDARZENIA

                      

Nocny Szlak Kulturalny - Warsztaty i Parada Plemienia „Homo maskus”

12 września, 15:00-19:00

Miejsce: Skwerek przy Bimbie, przy Górce i Kulce (zajęcia będą odbywały się na powietrzu pod zadaszeniem.)

 

Warsztaty: (można zapisać dzieci na poszczególną godzinę)

15.00-16.00

16.00-17.00

17.00-18.00

Parada: 18.00 (zbiórka)

18.30 wyjazd-19.00

Warsztaty są bezpłatne

 

Kolejny raz wraz z Miejskim Ośrodkiem Sztuki w Gorzowie Wlkp. mamy przyjemność zaprosić na paradę poprzedzoną warsztatami.

Warsztaty będą odbywały się na powietrzu w wyznaczonej strefie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Będą prowadzone przez 4 artystów regularnie prowadzących programy edukacji artystycznej. (Ewa Bone, Ewa Kozubal, Gustaw Nawrocki, Agnieszka Kucharczyk)

Na początku warsztatów opowiemy dzieciom o maskach etnicznych ich znaczeniu i mocy.

Następnie z materiałów recyclingowych będziemy tworzyli maski ochronne. Jednak nie będą to zwykłe maseczki jakie mamy obowiązek nosić. Będą to maski magiczne, podobnie jak maski plemienne posiadające niezwykłe moce. Każda maseczka będzie niepowtarzalna i odzwierciedlać będzie ukryte talenty autora. Tak zamaskowani stworzymy nowe plemię odporne na wszelkie wirusy i inne zagrożenia. Uzbrojeni w maseczki wyruszymy w bezpiecznych odstępach w rowerowej paradzie wokół Wełnianego Rynku i ul. Hawelańskiej.

Warsztat ma na celu pokazać dzieciom, że maseczki nie muszą być przykrym obowiązkiem, a mogą być fantastycznym gadżetem lepszym od biżuterii czy modnych ubrań, bo posiadającym nieziemskie właściwości. Mają wykreować modę na noszenie nowego dodatku podkreślającego naszą osobowość.

Drugim ważnym aspektem warsztatów jest przełamanie w bezpieczny sposób izolacji, która poprzez zajęcia szkole online pozbawiła dzieci pracy z rówieśnikami oraz zwiększyła czas spędzany przed komputerem. Zajęcia plastyczne mają wykształcić realne umiejętności manualne, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani uczestnictwem w imprezie bardzo proszę o kontakt, w celu zapisania dzieci na konkretną godzinę .

Telefon 662244241, 667885409

Mail: ewa_kozubal@o2.pl

boneewa@o2.pl

 


wróć