MENU

WYDARZENIA

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH SZTANDAR SĄSIADA!

Projekt  wychodzi od potencjału kolekcji prac Władysława Hasiora, która znajduje się w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie trwania projektu na warsztatach prowadzonych przez artystów wizualnych z mieszkańcami Gorzowa, instytucjami kultury oraz placówkami społecznymi i oświatowymi zostanie wykonana seria nowych asamblaży-sztandarów inspirowanych twórczością Hasiora. Głównym hasłem, do którego odniosą się uczestnicy warsztatów będzie szeroko rozumiane sąsiedztwo. Finałem zadania będzie happening polegający na prezentacji sztandarów w formie procesji-przemarszu w sobotę 15 czerwca, w czasie Dni Gorzowa. Działanie nawiąże do efemerycznych akcji artystycznych Władysława Hasiora w Łącku, w 1973 i Nowym Sączu, pod koniec lat 90.

Warsztaty odbędą się w dniach 4-6 czerwca w godz.: 15.00-18.30:
1. Miejski Ośrodek Sztuki przy ul. Pomorskiej 73 (opieka artystyczna Maja Powalska),
2. Pracownia Natalii Ślizowskiej ul Chrobrego 34 (opieka artystyczna Natalia Ślizowska)
oraz 12-14 czerwca w godz.: 10.00-18.00 w Miejskim Ośrodku Sztuki (opieka artystyczna Ewa Kozubal, Ewa Bone, Yulia Drozdek i pracownicy MOS).

Przemarsz ze sztandarami odbędzie się 15 czerwca o godzinie 17.00. Byłoby fantastycznie, gdyby każdy autor prezentował swój sztandar.

Wszystkich chętnych do stworzenia swojego osobistego sztandaru zapraszamy do udziału w projekcie. Możecie go wykonać w każdej technice: jako klasyczny asamblaż, wydruk cyfrowy czy tkanina artystyczna w formacie: wysokość od 200 do 300 cm, szerokość 100-130 cm. Organizatorzy pokrywają wszystkie koszty produkcji sztandarów. W związku z tym prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia ilości i rodzaju materiałów potrzebnych do realizacji Waszych pomysłów i wstępny projekt (może być odręczny rysunek). W przypadku projektu do druku proszę przygotować plik pdf lub tiff, kolory CMYK, rozdzielczość pliku 150 – 300 dpi.


Kontakt:
Miejski Ośrodek Sztuki ul. Pomorska 73
Dział Wystaw i Edukacji
Tel. 95 7332567
Email: nawrocki@mosart.pl  nowak@mosart.pl

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sztuki, Miejskie Centrum Kultury

Więcej informacji >>>


wróć