MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Kino po zmroku 2022

 

Miejski Ośrodek Sztuki/Kino 60 krzeseł oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na Kino po zmroku, czyli seanse w miłych okolicznościach przyrody. Startujemy o godzinie 22:00, wstęp wolny, polana w Parku Róż.
W razie niepogody pokazy zostaną przeniesione do sali widowiskowej MCK ul. Drzymały 26.

 

1 lipca, ŚMIERĆ GWARANTOWANA
reżyseria: Tom Edmunds
występują: Tom Wilkinson, Aneurin Barnard, Marion Bailey
Wielka Brytania 2018, czarna komedia, 90 min, od 15 lat

Niedoszły samobójca desperacko szuka pomocy u killera o manierach dżentelmena. William, pisarz-wrażliwiec, nieraz próbował ze sobą skończyć, lecz nieskutecznie. Na szczęście jest plan: Leslie, skrupulatny i doświadczony płatny zabójca, za pokwitowaniem zobowiązuje się wykończyć swojego klienta.

 

8 lipca, WNUKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH
reżyseria: Wolfgang Groos
występują: Maren Kroymann, Heiner Lauterbach, Barbara Sukowa
Niemcy 2020, komedia, 104 min, od 15 lat

Karin, Gerhard i Filippa przeszli na emeryturę. Jednak zamiast cieszyć się wolnym czasem, czują się starzy i bezużyteczni. Postanawiają więc poszukać sobie zajęcia. Wkrótce trafiają na nową inicjatywę: pomoc zapracowanym rodzinom w opiece nad dziećmi. Szybko jednak okazuje się, że cudze problemy rodzinne nie są wcale tym, czego oczekiwali...

 

15 lipca, SUSZA
reżyseria: Robert Connolly
występują: Eric Bana, Genevieve O'Reilly, Keir O'Donnell
Australia/USA 2021, kryminał, 115 min, od 15 lat

Aaron wraca do rodzinnego miasteczka, by wziąć udział w pogrzebie dawnego przyjaciela. Zgodnie z ustaleniami lokalnej policji, zmarły miał zamordować żonę i dziecko. Jest jednak coś, co nie zgadza się w tej historii. Aaron chce dowiedzieć się, co wydarzyło się naprawdę. W toku śledztwa okazuje się, że sprawa może mieć związek z wydarzeniami sprzed dwudziestu.

 

22 lipca, MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE
reżyseria: Łukasz Grzegorzek
występują: Agata Buzek, Jacek Braciak, Małgorzata Zajączkowska, Adam Woronowicz
Polska 2021, obyczajowy, 100 min, od 15 lat

Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona – Joanna w każdej z tych ról wypada doskonale. Ale w żadnej od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie i skrywa tajemnicę. Gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się "wspaniałe". Czy wystarczy jej odwagi, by się zbuntować?

 

29 lipca, I TAK CIĘ KOCHAM
reżyseria: Michael Showalter
występują: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano
USA 2017, komedia/romans, 120 min, od 15 lat

Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora Kumaila Nanjiani
oraz Amerykanki Emily Gordon. Mężczyzna z poczuciem humoru i konserwatywną rodziną spotyka przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która ma dosyć związków. Gdy wydaje się, że cały świat sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.

 


Plakat do Kina po zmroku

wróć