MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Plakatożercy - warsztaty z projektowania plakatów

Jak powstaje plakat? Czy plakat musi zawierać metaforę? Razem z uczestnikami warsztatu stworzymy listę ich ulubionych filmów i/lub seriali. Przyjrzymy się ciekawym scenom, inspirującym bohaterom i charakterystycznym przedmiotom. Na tej podstawie powstaną alternatywne plakaty, które będą odnosiły się do wybranej sceny lub postaci z filmu.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części: pierwsza – teoretyczna – przybliżająca strategie, jakimi posługują się twórcy plakatów, druga – praktyczna – wyzwanie dla uczestników na znalezienie formy plastycznej, która będzie czytelna dla innych odbiorców.
Do stworzenia naszych plakatów wykorzystamy przedmioty codziennego użytku, które dostępne są w domu. Przed warsztatami uczestnicy będą mieli małe i przyjemne “zadanie domowe”.
 

Zadanie domowe przed warsztatem:

1. Obejrzyj jeszcze raz swój ulubiony film lub odcinek serialu. Napisz nam o nim w formularzu zgłoszeniowym lub na mail: film@mosart.pl.
2. Oglądając film lub serial zwróć uwagę na ciekawe sceny, inspirujących bohaterów i charakterystyczne przedmioty.
3. Znajdź w domu trzy proste przedmioty codziennego użytku, np. narzędzia, zabawki.
4. Przygotuj: kartki A4, ołówek, temperówkę, mazaki, małą łyżkę.
 

 

Prowadzenie: Przemysław Szydłowski - absolwent Malarstwa oraz Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, edukacją artystyczną, grafiką. Obecnie pracuje jako nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu. Współpracuje ze stowarzyszeniami i fundacjami, prowadząc warsztaty artystyczne, uczestnicząc w międzynarodowych projektach wymiany młodzieży.

 

 
Termin: 28 kwietnia, godz. 17:00.

Wiek uczestników: 12-18 lat.
 
Warsztaty odbędą się na Zoomie, udział w nich jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
 
Zapisy przez formularz: https://forms.gle/2Ro2UV3FZhnXVha48
 

Plakatożercy - warsztaty grafika

Plakat. Autorka: Hania z Hanegdotki i bazgrołki

Warsztaty Zoomowe zdjęcie

Plakat. Autor: Adam

foto autor: Piotr

Plakat. Autorka: Anastazja

wróć